Wallbox – Jak chytře nabíjet elektrické auto

Wallbox – Jak chytře nabíjet elektrické auto

Elektrické automobily jsou budoucností, což už netvrdí jen Elon Musk, ale také téměř všichni výrobci uvádějí na trh své elektrické modely. Nyní se nebudeme zabývat výhodami elektrických automobilů, ti, kdo už řídili elektrické auto, vědí, jaký je to pocit.

Zdroj článku: https://infobal.hu/wallbox-hogyan-toltsuk-okosan-elektromos-autonkat/

Nicméně s nabíjením mohou být čím dál větší problémy, pokud neplánujeme chytře. Myslím, že bychom měli rezignovat na všudypřítomné bezplatné nabíječky, protože je nemožné postavit tolik nabíjecích bodů, kolik by bylo potřeba. Zůstává domácí a pracovní nabíječka, protože tam trávíme dost času. Dokud na pracovišti je jen jedno elektrické auto, není problém. Stačí jedna nabíjecí stanice a vše je v pořádku. Naštěstí lze zakoupit mnoho typů, každý si může najít ten, který vyhovuje jeho potřebám. Výběr by měl začít v internetovém obchodě EVsOLUTION Kft., eautotoltokabel.hu, kde je pravděpodobně největší domácí výběr.

Ale co se stane, když ve firmě chce více lidí nabíjet auto, nebo když by chtěli nabíjet firemní auto na pracovišti i doma? V tomto případě je jedním z řešení, že tolik aut, tolik nabíjecích bodů. To není špatné, ale v mnoha případech je dokonce parkování na pracovišti téměř neřešitelným problémem, takže se zdá, že volba chytrého řešení je správná.

Značka Wallbox, založená ve Španělsku, se zaměřuje právě na tento problém a získání mnoha technologických ocenění dokazuje, že jsou na správné cestě. Jejich koncepce je následující.

  • Mějte široký a vzájemně kompatibilní výběr produktů. To se jim podařilo, protože je k dispozici vše od jednoduchých domácích nabíječek až po složitější firemní verze schopné komplexních řešení.
  • Mějte jednotnou softwarovou aplikaci pro všechna zařízení. To také vyřešili pomocí aplikace MyWallbox, takže firemní nabíječku i domácí lze pohodlně ovládat stejnou aplikací.
  • Dokončená aplikace by měla fungovat na všech hlavních platformách. Výzva splněna, protože aplikace běží téměř na všech platformách od stolních počítačů přes telefony až po chytré hodinky.

Jaké jsou výhody těchto chytrých řešení?

Přes centrální rozhraní můžeme najít přesné údaje o tom, jak dlouho auto nabíjí na nabíječce. Ano, můžeme říct kolegovi, že se může za 10 minut zaparkovat. Kolega, který nabíječku používá, dostane upozornění, že auto je nabité a může uvolnit místo dalšímu. Pokud obvykle nabíjíme firemní auto doma levnější nabíječkou, ale z nějakého důvodu ten den musíme ujet větší vzdálenost – například na jednání musíme cestovat stovky kilometrů -, můžeme v aplikaci nastavit, kolik další energie musíme nabít, a toto dobu můžeme zkrátit vnitřní nabíječkou s vyšším výkonem.

Aplikace také umožňuje nastavit, aby se extra příjem energie objevil po pracovní době, kdy už vypnuli počítače, takže není nutné zbytečně rozšiřovat elektrickou síť.

Výhody jednotné platformy tím ale nekončí, ale budoucnost bezpochyby směřuje k používání těchto inteligentních zařízení.

Přečtěte si další zajímavé články v internetovém technologickém magazínu infobal.hu.